Site Loader

Jak spędzać czas wolny z rodziną tak, aby każdy – bez względu na wiek – był zadowolony? Klasycznym, ale i zazwyczaj trafionym rozwiązaniem są gry planszowe rodzinne od Tania Książka. To kategoria, w której znajdziesz przede wszystkim produkty o niskim lub średnim poziomie trudności, co ułatwi wspólną zabawę. Na jakie rodzinne gry planszowe warto postawić? Które tytuły zostaną z nami na dłużej, a które szybko się znudzą?

Powtarzalność i jednolita tematyka

Jeśli myślisz o grze planszowej, do której chciałbyś wracać regularnie, wybierz taką, która posiada przynajmniej kilka scenariuszy rozgrywki. Im większa losowość, tym większa satysfakcja graczy – szczególnie gdy ci będą wracać często do rozgrywki. W przypadku wyraźnie zróżnicowanej wiekowo rodziny najlepiej spiszą się nieskomplikowane gry karciane oraz różnorodne zabawy słowne. Unikaj przede wszystkim tytułów fabularnych, które posiadają w swoim scenariuszu wyłącznie jeden możliwy finał. Jeśli gracze odkryją tajemnicę, na której opiera się cała rozgrywka, taka gra szybko utraci w ich oczach swoją wartość.

Nie tylko na święta, ale i na co dzień


Gry planszowe mogą być bardzo dobrym wyborem na prezent świąteczny. Jednak te sprawdzą się nie tylko w święta, ale i w dni powszednie czy wolne weekendy. Krótki czas zabawy oferują głównie gry planszowe logiczne, które ćwiczą jednocześnie naszą pamięć. Takie tytuły polecane są szczególnie rodzinom z małymi dziećmi. Wspólna zabawa rozwija relację, ale i pozwala małemu dziecku na stopniowe poznawanie świata, ćwiczenie wyobraźni, kreatywności czy zdolności manualnych. 

Rodzinne gry planszowe:

  • pozytywnie wpływają na relacje w rodzinie,
  • zachęcają do bliższego poznania,
  • uczą współpracy i pogłębiają zaufanie wśród domowników,
  • rozwijają pamięć, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną,
  • zapewniają rozrywkę na wiele godzin,
  • mogą być wielokrotnie wykorzystywane,
  • dostępne w wielu modelach i poziomach trudności,
  • wiele z nich posiada walory edukacyjne.

 

 

Gabi